Koncert Stanisławy Celińskiej

Stanisława Celińska
fot. Daniel Kruczynski/Wikimedia Commons Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza 20 września o godz. 20:00 do sali widowiskowej przy ul. Bankowej na koncert Stanisławy Celińskiej – znanej aktorki teatralnej i filmowej.
istotne.pl 0 koncert, kultura, miasto jelenia góra

Reklama

Stanisława Celińska w 1970 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Współpracowała z teatrami: Współczesnym, Ateneum, Na Woli, Dramatycznym, Studio, a obecnie z Nowym Teatrem w Warszawie. Dzięki swoim umiejętnościom dramatycznym i komediowym z powodzeniem jest obsadzana w filmach współczesnych – gra zarówno epizody, jak i postaci pierwszoplanowe.

Stanisława Celińska jest również aktorką śpiewającą. Często gości na Przeglądach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Obecnie prezentuje recital pt. „Piękny świat”. Są to poetycko-filozoficzne rozważania na temat życia, przemijania, radości, bólu, tęsknoty i nadziei. Celińska opowiada o życiu piosenkami z tekstami Jana Kochanowskiego, Bułata Okudżawy, Juliana Tuwima, Andrzeja Bursy, Papuszy, Jeremiego Przybory oraz Jonasza Kofty z muzyką: Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Jerzego Wasowskiego, Tomasza Bajerskiego i Ryszarda Żylińskiego.

Podczas recitalu artystce będzie akompaniował na fortepianie Tomasz Bajerski.

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00-18:00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

JCK/UM Jelenia Góra/ii

Reklama