Ukradł samochód wart 650 tys. zł, odpowie za narkotyki. Jest areszt

Podejrzany
fot. KMP Jelenia Góra 38-letniemu mieszkańcowi powiatu lwóweckiego grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, kradzież, włamanie, narkotyki, miasto jelenia góra

Reklama

Jeleniogórscy kryminalni wraz z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim ustalili, a następnie zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o kradzież z włamaniem oraz udzielanie narkotyków.

– Jak ustalili policjanci, do kradzieży pojazdu marki Land Rover Range Sport doszło w nocy z 23 na 24 stycznia 2021 roku w Szklarskiej Porębie. Poniesione straty właściciel oszacował na 650 tysięcy złotych – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

I dodaje:

Okazało się, że skradziony samochód ukryty był na jednej z posesji na terenie powiatu lwóweckiego. Dodatkowo policjanci ustalili, że 38-latek w zamian za użyczenie stodoły, w której przechowywał skradzione auto, udzielił kilkukrotnie właścicielom tej posesji środków odurzających.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 38-latka na trzy miesiące. Mężczyźnie grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat odsiadki.

Reklama