Bezdomny ukradł perfumy, szarpał się z ochroniarzem. Uciekając, wybił szybę

Bezdomny ukradł perfumy, szarpał się z ochroniarzem. Uciekając, wybił szybę
fot. freeimages.com (Szalai László) 26-letniemu mężczyźnie grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, kradzież, wandal, miasto jelenia góra

Reklama

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o kradzież rozbójniczą i uszkodzenie mienia. – Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku w jednej z jeleniogórskich drogerii. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę pracowników, a następnie ukradł perfumy, które ukrył w plecaku. Ich wartość oszacowano na 600 zł – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

I dodaje: – Kradzież zauważyła ekspedientka, która o interwencję poprosiła pracownika ochrony oraz zamknęła drzwi. Pomiędzy pracownikiem ochrony oraz 26-latkiem doszło do szarpaniny, w wyniku której napastnik odepchnął go i uciekł przez szybę w drzwiach, którą wybił. Straty z tytułu uszkodzenia mienia zostały oszacowane na ponad 800 zł.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny. Jego tożsamość została ustalona po analizie nagrań z kamer monitoringu. Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz 26-latkowi grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji.

Reklama