Bił, kopał i poniżał partnerkę, jeździł po pijanemu. Agresor zatrzymany

Bił, kopał i poniżał partnerkę, jeździł po pijanemu. Agresor zatrzymany
fot. freeimages.com (Konrad Baranski) 47-letniemu mężczyźnie grozić może teraz kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, prokuratura, miasto jelenia góra

Policjanci z Kowar zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką, a także o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądowemu.

47-latek został zatrzymany 28 stycznia, w czasie interwencji zgłoszonej przez pokrzywdzoną. – Mężczyzna od kilku lat znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Kobieta długo znosiła upokorzenia, jakich doznawała od swojego partnera, i nie powiadamiała o tym policji.

Mężczyzna nadużywał alkoholu, który wyzwalał w nim agresję. Wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał, bił kobietę i ją poniżał. Groził jej również pozbawieniem życia. Poinsp. Bagrowska:

Tego dnia kobieta wezwała policję zaraz po tym, jak otrzymała od 47-latka telefoniczne groźby. Mimo że w tym czasie nie było go w domu, poszkodowana bała się o swoje zdrowie i życie, a także mienie.

Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, pojawił się również 47-latek. Przyjechał samochodem. Okazało się, że jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 1,5 promila. Policjanci: – Nie był to pierwszy raz, kiedy mężczyzna kierował autem, będąc pod wpływem alkoholu; miał on również zakaz kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze umieścili agresora w policyjnym areszcie.

Teraz grozić mu może od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 47-latka dozór policyjny. Podejrzany ma też zakazy zbliżania się do pokrzywdzonej, kontaktowania się z nią i opuszczania kraju.