Porównanie kredytów gotówkowych – samemu czy z doradcą?

Porównanie kredytów gotówkowych – samemu czy z doradcą?
fot. Krzysztof Gwizdała Z badań przeprowadzonych przez IMAS International na zlecenie KRD BIG wynika, że co drugi Polak z grupy wiekowej 18-64 lata co najmniej raz wziął w banku kredyt lub pożyczkę. Wynik ten nie jest zaskakujący – życie na kredyt jest powszechnie akceptowane, a dla wielu rodzin wręcz konieczne.
istotne.pl pieniądze, pożyczka

Kredytobiorcy wiedzą jednak, jak duże znaczenie dla świadomego wyboru ma porównanie kredytów gotówkowych, dlatego dokonują go bardzo wnikliwie – samodzielnie lub z pomocą doradcy kredytowego.

Porównanie kredytów gotówkowych nie jest trudne. Wymaga podstawowej wiedzy o produktach bankowych, znajomości znaczenia pojęć związanych z kredytami i wykonania prostych działań matematycznych na procentach.

Internetowy ranking kredytów podpowie, jaki kredyt w banku będzie najlepszy

Próbując samodzielnie wybrać najlepszy kredyt, można wspomagać się nie tylko informacjami ze stron internetowych banków, ale również wiedzą, jaką daje internetowy ranking kredytów https://domkredytowy.pl/. Ranking dużą część pracy wykonuje za nas – na podstawie zadanych mu parametrów weryfikuje najbardziej atrakcyjne oferty na rynku oraz układa je w listę, począwszy od oferty o najniższej racie, aż do tej, w której miesięczna rata jest najwyższa. Oprócz wysokości miesięcznej opłaty, z rankingu można wyczytać orientacyjną kwotę do spłaty, wysokość oprocentowania i RRSO, oraz procentową wartość prowizji banku. Parametry te dają podstawową wiedzę o porównywanych ofertach, dzięki której można określić, czy kredyt jest odpowiednio dobrany do potrzeb i możliwości kredytobiorcy. Dodatkowym plusem jest szansa na korzystanie z rankingu o dowolnej porze – jako narzędzie internetowe, jest dostępny 24h/dobę.

Porównanie kredytów gotówkowych z doradcą

Pomimo szerokich możliwości zdobywania wiedzy o ofertach kredytowych, wielu kredytobiorców nadal decyduje się na porównanie kredytów gotówkowych z doradcą. Niezależny doradca kredytowy pomaga wybrać najlepszą ofertę i dokonuje stosowanego porównania za swoich klientów. Efektem jego pracy są propozycje produktów bankowych, spełniających przedstawione wymagania. Doradca często pomaga również w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniej oferty oraz w skompletowaniu i złożeniu w banku potrzebnych dokumentów. Korzystanie z usług doświadczonego doradcy kredytowego zwiększa prawdopodobieństwo wyboru oferty skrojonej na miarę potrzeb, oczekiwań i możliwości kredytobiorcy.

tekst zlecony