To się podoba! Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji

To się podoba! Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji
fot. galeriadomow.pl Wśród najchętniej wybieranych przez przyszłych inwestorów projektów domów coraz częściej na czołowych miejscach znajdują się projekty domów parterowych, w których istnieje możliwość adaptacji poddasza.
istotne.pl projekt, dom

Dlaczego tak chętnie decydujemy się na mniejsze i zgrabne bungalowy? To domy z wielkim potencjałem, który warto poznać.

Mały, ale własny.

Mały dom parterowy to obiekt westchnień nie jednej młodej rodziny, która mieszkając w wynajmowanym lokalu, lub kątem u rodziców, marzy o własnym domu. Wybieramy projekty małych domów parterowych bo są tanie w budowie i proste w realizacji. Dają pewność ekonomicznej inwestycji i zapewniają o wiele większy komfort użytkowania niż mieszkanie w bloku. To doskonały wybór, gdy chcemy szybko zamieszkać na swoim. Parter to za zwyczaj kilka sypialni i otwarta strefa pobytu dziennego. Salon z kuchnią plus 2 pokoje dodatkowe to więcej niż standardowe mieszkanie w bloku. Do tego łazienka, kotłownia, a czasem pomieszczenie gospodarcze, czy pralnia. Dodatkowo parterowe domy możemy wybierać w wariantach z garażem, co powiększa możliwą do wykorzystania przestrzeń. Na 70-80 m² możemy zmieścić naprawdę wiele, jeśli zdecydujemy się na dobry i przemyślany projekt domu. Najlepiej na taki, który poza przestrzenią funkcjonalnego parteru daje dodatkowe możliwości adaptacji poddasza.

Potencjał poddasza – wybierz właściwy projekt

Jakie projekty domów nadają się najlepiej do adaptacji poddasza? Jest kilka zasad, które powinien spełniać odpowiedni dom. Przede wszystkim pod dachem musi być odpowiednio dużo miejsca, by móc myśleć o swobodnym wykorzystaniu dodatkowej przestrzeni.

Swoboda pod dachem

Najlepiej wybrać w tym przypadku projekty domów z kątem nachylenia dachu 30-35 stopni. Wtedy możemy bez problemu wygospodarować na poddaszu odpowiednio dużo miejsca, bez konieczności ingerowania w wysokość ścianki kolankowej. Wybierając projekt domu o wielkości 80 m² możemy na poddaszu zaaranżować około 40-50 m² dodatkowej powierzchni użytkowej. To realnie zwiększa możliwości naszego domu. Istotną rzeczą jest również strop.

Solidny strop

Projekt domu, w którym będziemy chcieli adaptować poddasze powinien mieć zaprojektowany strop, który przeniesie obciążenia wynikające z użytkowania piętra. Najlepiej, gdyby był to strop lany żelbetowy, lub prefabrykowany typu teriva. Takie rozwiązanie pozwoli swobodnie aranżować przestrzeń, stawiać ścianki działowe, rozmieszczać instalacje wewnętrzne.

Odpowiednie doświetlenie

Aby przestrzeń poddasza była komfortowym miejscem do życia potrzebna jest obecność odpowiedniej ilości światła słonecznego. W tym celu należy przemyśleć doświetlenie poddasza oknami połaciowymi. Odpowiednia ich ilość i rozmieszczanie pozwoli stworzyć przyjemna strefę relaksu na każdym poddaszu. Warto wybierać projekty domów parterowych, które mają od razu zaprojektowane okna w ścianach szczytowych. Ciekawą kolekcję domów parterowych znajdą Państwo na stronie: https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow-parterowych

Bilans zysków

Wybierając projekt domu parterowego z możliwością adaptacji poddasza możemy tylko zyskać. Bilans dokonuje się wyłącznie w obszarze zysków, nie strat. W jakim wymiarze opłaca się taka inwestycja? Jest kilka kluczowych korzyści płynących z wyboru parterowego domu:

  • budujemy dom parterowy, który może zostać taki na zawsze, a będzie i tak komfortowym miejscem do życia dla całej rodziny- czyli MOŻEMY, a nie MUSIMY adaptować poddasze
  • do czasu adaptacji poddasza płacimy mniejszy podatek od nieruchomości
  • mamy pełną swobodę w aranżacji poddasza – przestrzeń jest otwarta, więc możemy ją aranżować po swojemu
  • do czasu adaptacji poddasza nie ponosimy kosztów jego dogrzewania
  • zyskujemy dodatkową przestrzeń możliwą do wykorzystania w dowolny sposób – powierzchnia mieszkalna, siłownia, pokój ćwiczeń, plac zabaw dla dzieci, darmowa przestrzeń biurowa pod działalność gospodarczą – pomysłów jest wiele, każdy znajdzie coś dla siebie. 

Projekty domów parterowych z możliwością indywidualnej adaptacji poddasza to doskonały wybór dla rodzin, które mają w planach powiększenie stanu osobowego. Są doskonałym rozwiązaniem wtedy, gdy rosną nagle potrzeby mieszkaniowe rodziny.

Projekt domu - Dom przy Pastelowej 20Projekt domu - Dom przy Pastelowej 20fot. galeriadomow.pl

To również właściwy wybór dla tych, którzy mają ściśle zaplanowany budżet inwestycyjny, ale w przyszłości mają w planach rozbudowę budynku. To opcja dla odważnych inwestorów, którzy nigdy nie mówią ostatniego słowa.

tekst zlecony