Do zdarzenia doszło 7 lutego, w godzinach przedwieczornych. Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze pojechali na interwencję do jednego z domów. Kobieta zgłosiła, że jej partner się awanturuje.
Przed budynkiem mundurowi zauważyli mężczyznę siedzącego na walizce. 42-letnia zgłaszająca oświadczyła, że między nią a jej partnerem doszło do kłótni.
– 42-latka poleciła mu spakować rzeczy i wyprowadzić się z jej mieszkania. Mężczyzna w odwecie poinformował funkcjonariuszy, że kobieta posiada bez wymaganego zezwolenia broń palną – wyjaśnia podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Jeleniogórzanka przyznała się do posiadania broni, wskazała miejsce jej przechowywania. Teraz może jej grozić od pół roku do nawet ośmiu lat więzienia.