materiał promocyjny

4 sposoby na tanie zakupy online

Kobieta przy biurku
fot. pexels.com Zakupy w Internecie postrzegane są jako rozwiązanie znacznie tańsze niż robienie ich w sklepach stacjonarnych. Jednak sam fakt istnienia niższych cen nie znaczy, że powinniśmy zrezygnować z poszukiwania jeszcze atrakcyjniejszych okazji.
istotne.pl 1 zakupy, on-line, miasto jelenia góra

Reklama

Wręcz przeciwnie – wiedząc gdzie i jak szukać promocji i obniżek swoje wydatki możemy ograniczyć dużo bardziej, zyskując tym samym spore oszczędności.

Szukaj okazji

W ciągu roku jest kilka dat, o których musi pamiętać każda osoba zainteresowana promocjami – jest to na przykład Black Friday, wyprzedaże poświąteczne czy sezonowe. Jednak wcale nie musimy czekać na nadarzającą się okazję. W sieci na promocje i atrakcyjne oferty można natrafić przez cały rok, trzeba tylko ich poszukać. Jednym ze sposobów na tańsze zakupy przez cały rok jest korzystanie z kodów rabatowych – wiele sklepów udostępnia takie zniżki swoim klientom, by zachęcić ich do kolejnych zakupów. Można otrzymać je na przykład po zapisaniu się do newslettera, po dokonaniu zakupów lub na stronie internetowej danego sklepu, ale można też skorzystać ze strony jak https://mamyje.pl/, na której kody zniżkowe do wielu różnych sklepów zebrane są w jednym miejscu.

Kupuj świadomie

Zakupy online oferują nam znaczną oszczędność czasu i pieniędzy, jednak w żadnym stopniu nie chronią nas przed zabiegami marketingowymi stosowanymi przez sprzedawców. Wręcz przeciwnie, w wielu przypadkach to właśnie online jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na kupowanie pod wpływem chwili. Dopasowane do naszych zainteresowań materiały reklamowe w mediach społecznościowych, informacje o promocjach trafiające prosto do naszej skrzynki e-mail czy kody rabatowe z ograniczonym czasem ważności – wszystko to wpływa na nasze decyzje w czasie zakupów i sprawia, że często zamawiamy zdecydowanie więcej rzeczy, niż faktycznie potrzebujemy. Szczególnie biorąc pod uwagę, że zakupy online często robimy w pośpiechu, nie dając sobie czasu na dokładne przemyślenie takich wydatków. Warto więc kupować świadomie – poświęcić chwilę na sprawdzenie interesujących nas produktów, porównanie cen w różnych sklepach, a przede wszystkim zastanowienie się, czy dana rzecz w ogóle nam się przyda.

Planuj wydatki

Niezależnie od sposobu robienia zakupów, nic nie jest w stanie ograniczyć wydatków w takim stopniu jak dobrze przemyślana lista zakupów – jest to rozwiązanie, które sprawdzi się również w przypadku sklepów online. Unikniemy w ten sposób wydawania pieniędzy na zbędne produkty, skupiając się na tym, czego faktycznie potrzebujemy. Kiedy wiemy, co chcemy kupić, możemy skorzystać z wyszukiwarki na stronie sklepu, by skierować się bezpośrednio do danej strony produktowej, dzięki czemu unikniemy przeglądania całej oferty i związanych z tym pokus dołożenia innych rzeczy do naszego koszyka. Dobrym sposobem może być też wydzielenie w swoim miesięcznym budżecie konkretnych kwot na dane kategorie produktów – w ten sposób będziemy mogli kontrolować wydawane sumy.

Zwracaj uwagę na warunki

Kolejnym elementem zakupów online, który może pozwolić nam zaoszczędzić pieniądze, jest kwestia dostawy. Wiele sklepów próbuje przyciągnąć klientów nie tylko niższymi cenami samych produktów, ale również niższymi kosztami dostawy. Często jest ona nawet oferowana całkowicie za darmo – zawsze warto jednak upewnić się, jakie są warunki skorzystania z takiej możliwości. Nie zawsze obejmuje ona wszystkie produkty, a często wiąże się również z koniecznością przekroczenia określonego progu cenowego. Dobrym pomysłem może być również zainteresowanie się kwestią zwrotu – szczególnie w przypadku produktów takich jak obuwie czy odzież, przy których duże znaczenie ma rozmiar, który ciężko dobrać przez Internet – mimo że jako klienci mamy prawo do zwrotu, w niektórych sklepach możemy to zrobić bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów, co pozwoli na oszczędności nawet w przypadku nieudanych zakupów.

Dzięki zakupom online wszystkie potrzebne nam rzeczy możemy zamówić bez wychodzenia z domu, oszczędzając w ten sposób nasz czas i pieniądze. Jedyne, o czym musimy pamiętać to dokładne sprawdzanie każdej oferty, by mieć pewność, że faktycznie jest ona wiarygodna i oferuje nam lepsze warunki niż konkurencyjne sklepy.

Reklama