Ubezpieczeni i bezpieczni w podróży

Ubezpieczeni i bezpieczni w podróży
fot. insurancechoice.co.uk Biuro podróży w pakiecie wycieczkowym oferuje dodatkową turystyczną polisę ubezpieczeniową. Nie zawsze jednak odpowiada ona naszym potrzebom oraz oczekiwaniom lub nie uwzględnia chorób przewlekłych, tylko nagłe zachorowania.
istotne.pl ubezpieczenie

Decydujesz się na zorganizowane wakacje z biurem podróży? Sprawdź w takim razie dokładnie, od czego jesteś ubezpieczony. Oferowane przez agencje turystyczne dodatkowe polisy często nie zawierają OC, ubezpieczenia bagażu czy sprzętu, który chcesz ze sobą zabrać. Nie uwzględniają zwrotu kosztów na wypadek odwołania wyjazdu z przyczyn losowych i nie ma w nich mowy także o czymś takim jak choroby przewlekłe. W tym ostatnim przypadku zakres dodatkowej ochrony – ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia – jest jak najbardziej wskazany. Health travel insurance to pewność, że wszędzie będziemy pod odpowiednią opieką bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Tylko nagłe i niespodziewane przypadki

Trzeba wziąć pod uwagę, że zwykłe ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez biura podróży w pakietach wycieczkowych dotyczy najczęściej nagłych i niespodziewanych zachorowań. Nie ma w nich mowy o chorobach przewlekłych, których lista jest bardzo długa. Nowotwory, cukrzyca, choroba wieńcowa, silna alergia, schorzenia układu oddechowego, osteoporoza to jedne z najczęściej występujących. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 28 października 2011 r. w sprawie wykazu chorób oraz wykazu leków i wyrobów medycznych, które ze względu na te choroby są przepisywane to dokument, w którym znajduje się pełen wykaz wszystkich tego typu przypadków (źródło: http://www2.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m0&ms=&ml=pl&mi=904&mx=0&mt=&my=9&ma=018663). Tymczasem u takich ubezpieczycieli jak Insurance Choice, można poczytać, co powinno obejmować ubezpieczenie dla osób przewlekle chorujących. Jeśli bowiem zataimy przed ubezpieczycielem ten fakt, a podczas urlopu stan chorobowy nasili się, to wówczas firma może nam odmówić wypłaty odszkodowania.

Większa ochrona, większy wydatek

Wybierając dodatkową ochronę w zakresie chorób leczonych stale lub okresowo, które pozostawiają po sobie trwałe zmiany patologiczne bądź wymagają specjalnego leczenia i nadzoru lekarskiego, trzeba się liczyć ze wzrostem składki. Jest ona nawet o 200-400% wyższa od podstawowej. Można spróbować połączyć ubezpieczenie od chorób przewlekłych z polisą od kosztów rezygnacji z podróży. Choroba przewlekła rządzi się bowiem swoimi prawami i wszystko może się zdarzyć. Jednak turysta nie musi być w tym przypadku dwa razy stratny.

tekst zlecony