materiał promocyjny

O tym warto pamiętać!

Polisa ubezpieczeniowa
fot. insurancechoice.co.uk Warto dbać o zdrowie swoje i swojej rodziny. A w razie gdyby jednak doszło do choroby, to jednym ze sprawdzonych sposobów na ograniczenie kosztów leczenia jest wykupienie polisy zdrowotnej. Co mają nam do zaoferowania ubezpieczyciele i jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?
istotne.pl 1 podróż, ubezpieczenie, miasto jelenia góra

Reklama

Już prawie 90% Polaków ma przynajmniej jedną polisę ubezpieczeniową. Ubezpieczamy samochody, mieszkania, kredyty, a przede wszystkim – życie oraz zdrowie swoje i swoich bliskich. Jak wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, już prawie dwa miliony Polaków korzysta również z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Kupujemy je samodzielnie lub za pośrednictwem firm, w których pracujemy. W 2016 roku chętnych na takie ubezpieczenia było o prawie 30% więcej niż w latach poprzednich (źródło: http://wyborcza.pl/7,155287,21408925,miliony-polakow-kupuje-ubezpieczenia-i-leczy-sie-prywatnie.html)

Gdzie szukać ubezpieczenia?

Znalezienie oferty ubezpieczeniowej z pakietem usług medycznych nie jest trudne. Reklamy firm, które je oferują, możemy znaleźć w telewizji, radio, gazetach, internecie i na ulicznych billboardach. Towarzystwa ubezpieczeniowe szukają nieustannie nowych kanałów, którymi mogą do nas dotrzeć ze swoją ofertą i namówić nas na wykupienie u nich polisy. Ubezpieczenia sprzedaje się za pośrednictwem Facebooka czy aplikacji mobilnych. Są również dostępne na poczcie, w sklepach, a nawet w bankomatach (źródło: https://pl.linkedin.com/pulse/co-czeka-rynek-ubezpiecze%C5%84-w-2018-roku-piotr-hobler). Warto więc wiedzieć, jak w tym zalewie ofert wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie i swojej rodziny.

Polisa na zdrowie

Czym kierować się, wybierając ubezpieczenie zdrowotne? Należy brać pod uwagę nie tylko wybór usług medycznych, z jakich będziemy mogli w razie choroby korzystać, ale również liczbę i rozmieszczenie placówek, w których zostaniemy przyjęci. Warto także wiedzieć, że wiele standardowych polis nie gwarantuje nam leczenia za granicą. Warto więc przed wyjazdem wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Jest to rozwiązanie przydatne zwłaszcza dla osób, które cierpią na jakieś przewlekłe dolegliwości – choroby układu krążenia, nowotwory, epilepsję czy alergie. Takie polisy ma w swojej ofercie coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku. Miejmy nadzieję, że wkrótce wzorem państw Europy Zachodniej zaczną u nas działać towarzystwa, które specjalizują się w tego typu ubezpieczeniach. Na przykład w Wielkiej Brytanii tzw. travel insurance for medical conditions oferuje firma Insurance Choice.

Choroby i wypadki zdarzyć się mogą każdemu. Łatwiej będzie nam wrócić do formy dzięki środkom, które dostaniemy z polisy ubezpieczeniowej.

Reklama