Kolejny niemiecki crossowiec w policyjnym areszcie

Kolejny niemiecki crossowiec w policyjnym areszcie
fot. KMP Jelenia Góra Policyjny areszt, 6000 zł grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów na rok czasu oraz motocykl zabezpieczony na poczet przyszłych kar – to konsekwencje, jakie poniósł obywatel Niemiec za nielegalny wjazd do lasu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.
istotne.pl policja, niemiec, straż leśna, cross

30 maja funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z strażą leśną KPN, Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, w Lwówku Śląskim, w Jaworze i Złotoryi kolejny raz prowadzili w Kotlinie Jeleniogórskiej działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasów, łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne.

W trakcie działań funkcjonariusze ukarali mandatami grupę crossowców za nielegalny wjazd do lasu. Ponadto w okolicach Jagniątkowa funkcjonariusze zatrzymali po pościgu obywatela Niemiec poruszającego się motocyklem crossowym po terenie leśnym należącym do Karkonoskiego Parku Narodowego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dostał 6000 zł grzywny i ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na rok.

Co więcej, zabezpieczono mu motocykl o wartości 30 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Policja przypomina, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają na celu nie tylko zapobiegać niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy. Funkcjonariusze zapowiadają, że z uwagi na dużą uciążliwość dla mieszkańców oraz łamanie obowiązujących przepisów osoby poruszające się na quadach lub crossach za nielegalny wjazd do lasu będą doprowadzane przed oblicze sądu.