Specjalista od kradzieży i wandal w rękach policji

Specjalista od kradzieży i wandal w rękach policji
fot. www.sxc.hu (tvvoodoo) Straty spowodowane przestępczą działalnością 24-latka wstępnie oszacowano na około 40 tysięcy złotych.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letniego mieszkańca Jarocina. Mężczyzna od czerwca do września dopuścił się co najmniej 15 przestępstw przeciwko mieniu w Jeleniej Górze, Karpaczu i w Szklarskiej Porębie.

Zatrzymany włamywał się i okradał pomieszczenia gospodarcze, samochody, bary, kempingi. Jego łupem padały: gotówka, detektory gazowe, laptopy, nawigacje, telefony komórkowe, rowery, dokumenty i inne przedmioty.

(Mężczyzna w jednym z pensjonatów w Karpaczu wykorzystał chwilową nieobecność recepcjonisty i ukradł 2 laptopy; przywłaszczył 2 rowery górskie, wypożyczone w Szklarskiej Porębie. Ponadto ukradł rower elektryczny pozostawiony na chwilę przez właściciela na ulicy w Karpaczu).

Straty spowodowane przestępczą działalnością seryjnego złodzieja wstępnie oszacowano na około 40 tys. zł.

Mało tego, 24-latek przebywał w jednym z hoteli w powiecie jeleniogórskim wraz ze swoją dziewczyną. I nie dość, że nie zapłacił za pobyt, to jeszcze zniszczył mienie hotelu.

Włamywacz dostał już policyjny dozór. Grozić mu może do 10 lat odsiadki.