materiał promocyjny

Najciekawsze atrakcje Wrocławia

Wrocław
fot. Krzysztof Gwizdała Wrocław jest niezwykle interesującym, pełnym zabytków i innych atrakcji miastem. Każdy może znaleźć w nim coś dla siebie – rodziny z małymi dziećmi poszukujące rozrywki dla najmłodszych, seniorzy szukający spokoju i relaksu, ludzie młodzi żądni zabawy i imprez.
istotne.pl 1 wrocław, turystyka, nocleg, miasto jelenia góra

Reklama

Co ciekawego można zobaczyć we Wrocławiu? Przeczytaj poniższy artykuł, który zawiera kilka interesujących propozycji.

  • Panorama Racławicka
  • Muzeum Narodowe we Wrocławiu
  • Hydropolis
  • Wrocławskie ZOO i Afrykarium
  • Ogród Japoński
  • Pawilon Czterech Kopuł i Muzeum Sztuki Współczesnej
  • Noclegi we Wrocławiu

Panorama Racławicka

Słynna Panorama Racławicka to jeden z obrazów, które każdy obywatel Polski powinien zobaczyć. To monumentalne dzieło (jest to obecnie największy istniejący obraz polski) liczy 15 metrów wysokości i aż 114 metrów długości. Zachwyca wyjątkową precyzją wykonania, szczegółowością detali oraz przede wszystkim realizmem zaprezentowanych scen. Dzieło przedstawia bitwę pod Racławicami, podczas której wojska dowodzone przez Tadeusza Kościuszko zwyciężają Rosjan. Charakteryzuje się niezwykłym efektem trójwymiarowości, a niesamowity klimat potęguje dodatkowo lektor objaśniający turystom całą inscenizację.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Pozostając w temacie sztuki, warto, abyś odwiedził również Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Ten neorenesansowy, piękny budynek obrośnięty bluszczem kryje w swych wnętrzach tysiące eksponatów. Obecnie w swych zbiorach posiada ponad 200 tysięcy eksponatów, co czyni z niego jedno z największych i zarazem najważniejszych muzeów w Polsce. Kupując bilet na Panoramę Racławicką, możesz dodatkowo za darmo zwiedzić wystawy prezentowane w owym Muzeum. Na trzech piętrach budynku umieszczono liczne galerie poświęcone m.in. sztuce Śląska, Polski i Europy. W obiekcie znajdują się zarówno obrazy, jak też rzeźby czy przedmioty codziennego użytku. To z pewnością miejsce warte zobaczenia nie tylko przez miłośników sztuki.

Hydropolis

Wspomniane Hydropolis to niezwykła atrakcja dla całej rodziny. W słynnym wrocławskim centrum wiedzy poświęconym wodzie świetnie bawić będą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Hydropolis mieści się w zabytkowym dziewiętnastowiecznym neogotyckim zbiorniku podziemnym czystej wody, który liczy aż 4600 metrów kwadratowych. W obiekcie mieści się aż 9 stref tematycznych, które dotyczą m.in. wody, jej mieszkańców oraz jej znaczenia dla człowieka i życia na ziemi. Interaktywne prezentacje, wystawy, fotografie czy filmy skutecznie zainteresują z pewnością zrobią na tobie wrażenie.

Wrocławskie ZOO i Afrykarium

Będąc we Wrocławiu, koniecznie odwiedź ZOO i Afrykarium. To znakomita rozrywka dla każdego, bez względu na wiek. Ten najstarszy ogród zoologiczny w Polsce dysponuje ogromną (największą w Polsce) liczbą różnorodnych gatunków zwierząt, spośród których wiele jest zagrożonych wyginięciem. Wielkie wrażenie robi otwarte kilka lat temu nowoczesne Afrykarium. Pawilon ten może zagwarantować odwiedzającym prawdziwie niezwykłe przeżycia. Ogromne akwaria pokazują florę i faunę Afryki. Specjalna konstrukcja obiektu sprawia, że z całkiem bliskiej, ale równocześnie bezpiecznej odległości można obejrzeć dokładnie rekiny, hipopotamy i inne zwierzęta.

Ogród Japoński

W pobliżu ZOO znajduje się Ogród Japoński – niezwykle klimatyczne miejsce na mapie Wrocławia. To część Parku Szczytnickiego. Obejmuje mnóstwo egzotycznych roślin, a na jego środku znajduje się piękny staw pełen karpi Koi. To niesamowite miejsce do relaksu i odpoczynku. Ze względu na piękny wygląd, jest też często wybierany na eleganckie sesje zdjęciowe, w szczególności sesje ślubne, narzeczeńskie czy ciążowe.

Pawilon Czterech Kopuł i Muzeum Sztuki Współczesnej

Pawilon Czterech Kopuł został wybudowany na Wystawę Stulecia, która odbywała się we Wrocławiu w latach 1912-1913. Symbolem wystawy była znajdująca się przed wejściem do obiektu Iglica o wysokości 106 metrów (obecnie mierzy ona 90,3 metry). Pół wieku temu budynek ten był siedzibą Wytwórni Filmów Fabularnych i powstało w nim ponad 400 świetnych filmów polskich, takich jak m.in. „Sami swoi”, „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć” S. Chęcińskiego oraz „Popiół i diament” A. Wajdy.

Aktualnie w pawilonie znajduje się Muzeum Sztuki Współczesnej. Niezwykle bogata wystawa obfituje w dziesiątki prac znakomitych polskich artystów, takich jak Z. Beksiński, M. Abakanowicz, T. Kantor czy Nowosielski.

Noclegi we Wrocławiu

Wspomniane wyżej atrakcje to tylko niewielka część z wielu miejsc, które z pewnością warto zobaczyć w tym mieście. Wrocław jest tak bogatym w atrakcje i zabytki miastem, że potrzeba przynajmniej kilku dni, by obejrzeć w nim wszystko, co jest warte zobaczenia. Dlatego też najlepiej zdecydować się na wykupienie noclegów. Noclegi we Wrocławiu w samym centrum miasta czy też w nieco bardziej oddalonych od centrum okolicach to polecane rozwiązanie dla wszystkich, których interesuje dokładne zwiedzenie Wrocławia. Bogata baza turystyczna – liczne pensjonaty, hotele, hostele czy apartamenty gwarantują, że każdy znaleźć może obiekt najlepiej odpowiadający swoim potrzebom, oczekiwaniom oraz możliwościom finansowym.

Reklama