materiał promocyjny

Udane wakacje w kamperze możliwe nawet w zimie

Jezioro w górach
fot. motorhomeprotect.co.uk W Polsce wakacje zwykle spędza się nad morzem lub w górach, a wyjazdy organizuje się w okresie od czerwca do końca września. Szczyt wakacyjnych wycieczek przypada na lipiec i sierpień, bez względu na to, czy wybiera się pobyt w hotelu lub pensjonacie, czy też jedzie się na wakacje kamperem.
istotne.pl 1 wakacje, miasto jelenia góra

Reklama

Wycieczki kamperem przez cały rok

Jeżeli jest się posiadaczem kampera, powinno się pamiętać, że udane wycieczki można organizować przez cały rok. Możliwe jest nawet spędzanie wakacji w kamperze zimą. Zimowe wyjazdy można organizować zarówno w kraju, jak i za granicą. W pierwszym przypadku konieczne jest znalezienie campingu czynnego w zimie oraz posiadanie kampera z ogrzewaniem. Jeśli zamierza się jechać za granicę, wystarczy zdecydować się na cieplejsze kierunki i pamiętać o wykupieniu polisy motorhome insurance, która obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. Jej przykładem jest https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/.

Zimowe wczasy w kamperze w Polsce

W kamperach starszego typu często brakuje ogrzewania, lecz istnieje możliwość jego zamontowania samodzielnie. Do wyboru ma się ogrzewanie postojowe, które działa niezależnie od silnika i wytwarza ciepło, wykorzystując do tego celu benzynę znajdującą się w baku. Ogrzewanie gazowe działa po podłączeniu do butli gazowej lub pieca gazowego. Ostatnim sposobem na zapewnienie ciepła we wnętrzu kampera jest ogrzewanie za pomocą farelki lub grzejnika elektrycznego. Oba urządzenia wymagają jedynie podłączenia do instalacji, która znajduje się we wszystkich samochodach campingowych.

Dzięki różnym rodzajom ogrzewania, w środku kampera panuje przyjazna temperatura od 20 do 25 stopni Celsjusza w zależności od własnych preferencji i temperatury na zewnątrz. Umożliwia to spędzanie urlopu w wozie kampingowym nawet jesienią i zimą, gdy nocowanie pod namiotem lub w nieogrzewanej przyczepie byłoby mało rozsądne.

Wyjazdy kamperem za granicę

W zimie w Europie działa wiele campingów, na których na turystów czeka rozbudowana infrastruktura i wiele atrakcji. We Włoszech na wybrzeżu, w kontynentalnej części Grecji oraz w Hiszpanii można liczyć na temperatury powyżej 15 stopni Celsjusza, dzięki czemu ogrzewanie w kamperze jest zbędne – co więcej, niższe temperatury niż latem zachęcają do zwiedzania i poznawania krajów Europy Zachodniej. Dodatkowo po wykupieniu polisy w Motorhome Protect ma się pewność, że dotrze się na miejsce bez obaw o awarię samochodu i konieczność dokonania drogich napraw za granicą.

Reklama