Jak zadbać o związek?

Jak zadbać o związek?
fot. eronplus.pl Związek na początku wydaje się cudowny. Te pierwsze tygodnie, a nawet miesiące są jak z bajki, a każde z was jest zachwycone. To wyjątkowy czas, kiedy robicie wiele nowego i każde doświadczenie daje wam wiele korzyści i radości. Niestety po tym czasie nadchodzi okres, kiedy to związek staje się…rutyną.
istotne.pl miłość

To problem wielu par, a przez takie zachowanie wiele osób na cały świecie decyduje się na rozstanie, ponieważ w związku zaczyna brakować tego szczęścia i ciągłej ekscytacji. Dodatkowo często jedno z partnerów stara się mniej, a drugi bardziej, co również prowadzi do konfliktu. Co więc zrobić, by zadbać o związek – radzą eksperci z eronplus.pl?

Pamiętaj o dobroci

Szczerość i dobroć to cechy udanych związków. Im więcej mówimy do siebie dobrego, tym lepiej. Nie łatwo jest przecież żyć z kimś, kto cię krytykuje i nie docenia twoich starań. Tak więc dla dobra związku staraj się mówić ukochanej osobie wszystko to co pojawi się w twojej głowie, a jest to dobrym komentarzem dla partnera. Jeśli kochasz swoją partnerkę, to na pewno takie myśli pojawiają się w twojej głowie, więc korzystaj z nich i mów jej wszystko to, co myślisz. Dzięki temu poczuje się ona kochana doceniania, a to będzie miało na wasz związek dobry wpływ.

Nie zapominaj o prezentach

Każdy kocha prezenty. Na początku związku przynosiłeś jej kwiaty bez powodu i nie było dla ciebie problemem wydanie pieniędzy na drobny prezent bez okazji? A teraz zapominasz lub nie masz ochoty, by to robić? Jeśli tak to takie zachowanie będzie postrzegane przez partnera jako brak zainteresowania i starania. Nie trzeba robić sobie drogich prezentów. Wystarczy kupienie drobnego upominku raz na jakoś czas. I nie może zabraknąć prezentu, kiedy pojawia się okazja do jego zrobienia. Takie drobnostki, a dają wiele szczęścia każdemu, kto jest w związku. Drobne upominki pokazują, że się starasz, pamiętasz, a do tego poprawiają nastrój.

Poświęcaj więcej czasu

Początki związków to czas, kiedy każdą wolną chwilę spędzaliście razem. A teraz wszystko się zmieniło i zamiast po pracy wracać do domu, wolicie się spotykać z przyjaciółmi lub jedno jest ze znajomymi, a drugie zostaje w domu. Takie zachowanie niestety nie sprzyja waszemu związkowi i sprawia, że oddalacie się od siebie. Ustalcie, że w każdy czwartek wychodzicie ze znajomymi. A resztę czas spędzacie razem. Im więcej jesteście ze sobą tym więcej rzeczy możecie robić, a przecież na oglądaniu telewizji nie musi się skończyć. Jest wiele ciekawych rzeczy, które możecie robić tylko razem, a z przyjaciółmi również możecie spotykać się wychodząc w parze.

Miejsce wspólne zajęcia

Jeśli mieszkacie razem łatwiej będzie wam znaleźć czas na robienie czegoś razem. Jednak nie jest to trudne nawet dla osób, które mieszkają oddzielnie. Ważne jest to, byście mieli wspólne zajęcie, które dodatkowo was do siebie zbliży, a będzie dla was nowym doświadczeniem. To sprawi, że poczujecie się trochę jak na początku związku, a nawet jeszcze lepiej, ponieważ znacznie lepiej się znacie i dobrze wiecie co wam się podoba. Możecie udać się na kurs tańca, czy gotowania. To okazja do spędzenia razem czasu w ciekawy sposób, a da to nowe wspomnienia i dużo zabawy.

Seks

Związek to przede wszystkim relacje seksualne. Na początku na pewno nie mogliście od siebie oderwać rąk i każdą wolną chwilę spędzaliście w łóżku na poznawaniu swoich ciał. To wam daje teraz dużą przewagę, a wiele par z niej nie korzysta. Kiedy już dobrze znacie swoje ciała i macie więcej doświadczenia, to możecie wprowadzić do łóżka wiele nowych doznań. Dobrze się znacie, więc zniknęła już część wstydliwości. Dzięki temu możecie zdecydować się na uprawianie seksu w nowych miejscach i pozycjach. Seks nie musi kończyć się w łóżku i sypialni. Najlepszym sposobem na okazanie miłości swojemu partnerowi, jest pokazanie jej podczas współżycia.

Szczerość

Związku nie ma bez szczerości i zaufania. Na początku wszystko wygląda pięknie, ale w końcu zaczynacie się spotykać ze znajomymi i nieco więcej czasu spędzacie osobno. Przez to jedno lub oboje możecie czuć się niepewnie i zagrożeni. Pojawia się zazdrość i brak zaufania. To jednak reakcje, które niszczą wiele związków. Jeśli któreś z was pokazuje, że nie ufa drugiemu, to pojawia się frustracja i złość. To są kolejne emocje, które niszczą związki. Jeśli nie jesteś pewny, czy twoja kobieta jest z tobą szczera, to porozmawiaj z nią i poproś ją również o szczerość. Budowanie i dbanie o związek powinno opierać się na szczerości i zaufaniu.

Miłe zaskoczenie

Nagły wyjazd, czy też inne prezenty i niespodzianki sprawiają, że wasz związek zawsze jest ciekawy i nie pojawia się u was uczucie znudzenia i rutyny. Nie trzeba wyjazdów w ciepłe kraje, ale na przykład nieplanowany wyjazd góry, czy nad morze na pewno będzie miłą niespodzianką i da wam więcej czasu dla siebie. Możecie również robić sobie małe niespodzianki w domu. Kolacja dla dwojga, czy też wspólna gra, to idealny czas, w którym możecie świetnie się bawić i poświęcić więcej czasu dla siebie.

tekst zlecony