Ciął siekierą kabel telefoniczny. Potem wymachiwał nią przed policjantami

Siekiera
fot. freeimages.com (Peter Huys) 25-letniemu wandalowi i niedoszłemu złodziejowi grozić może kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, kradzież, wandalizm, miasto jelenia góra

Reklama

8 maja, około godziny 13:10, funkcjonariusz z Komisariatu Policji I w Jeleniej Górze, będąc w czasie wolnym na wycieczce rowerowej wraz z bratem, żołnierzem Wojska Polskiego, zauważył w okolicach kładki dla pieszych przy jednym z jeleniogórskich mostów mężczyznę, który siekierą ciął kabel telefoniczny. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił o tym oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze; ten na miejsce skierował patrol.

Podejrzewany o kradzież kabli mężczyzna na widok mundurowych zaczął uciekać, a następnie próbował ukryć się w pobliskim budynku. Mężczyzna był bardzo agresywny, nie reagował na polecania i przez cały czas wymachiwał siekierą, grożąc policjantom.

Agresor został obezwładniony i zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, 25-letni jeleniogórzanin uszkodził 50 metrów przewodu, powodując zakłócenia sieci. Pokrzywdzona firma nadal szacuje straty.

Teraz 25-latkowi grozić może kara do 8 lat więzienia.

Reklama