Zatrzymany po pościgu złodziej auta trafi do więzienia

Zatrzymany po pościgu złodziej auta trafi do więzienia
fot. Mateusz Królak, KPP Lwówek Śląski/ii Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji sądu, jego działalności przyjrzą się dokładnie kryminalni. Na rozprawę będzie oczekiwał w zakładzie karnym, gdzie ma do odbycia karę pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, pościg

4 kwietnia, około godziny 20:40, gryfowscy policjanci pełniący służbę na terenie gminy Lubomierz otrzymali informację operacyjną o możliwym miejscu ukrycia kradzionego pojazdu. Pojazd miał być ukryty w kompleksie leśnym koło miejscowości Pławna Górna. Policjanci postanowili natychmiast to sprawdzić.

Po podjechaniu i podejściu we wskazane miejsce mundurowi zauważyli stojący w zaroślach samochód. W środku siedział mężczyzna, który na widok policjantów podjął ucieczkę. Gwałtownie ruszył autem i zaczął uciekać w kierunku Lubomierza. Policjanci przy użyciu radiowozu z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi usiłowali zatrzymać uciekiniera.

Przy wjeździe do miejscowości Lubomierz kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słupek, unieruchamiając samochód.

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i obezwładniony.

Jak się okazało, złodziejem był 34-letni mieszkaniec Lubomierza poszukiwany przez organy ściągania do kilku spraw, a także do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

Samochód był poszukiwany przez policję, ponieważ został skradziony przed Świętami Wielkanocnymi z terenu Piechowic (pow. jeleniogórski).

Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji sądu, jego działalności przyjrzą się dokładnie kryminalni. Na rozprawę będzie na szczęście oczekiwał w zakładzie karnym, gdzie ma do odbycia karę wiezienia.

Zatrzymany po pościgu złodziej auta trafi do więzieniaZatrzymany po pościgu złodziej auta trafi do więzieniafot. Mateusz Królak, KPP Lwówek Śląski