Obwodnica Maciejowej – prace przygotowawcze

Obwodnica Maciejowej – prace przygotowawcze
fot. bartek444 (Wikimedia Commons) Wprawdzie do budowy obwodnicy Maciejowej jeszcze daleka droga, ale właśnie teraz trwają prace, które mają dla tego projektu fundamentalne znaczenie.
istotne.pl inwestycja

Chodzi m.in. o taki sposób wykupu (zamiany, pozyskania) gruntów pod tę drogę, żeby – niezależnie od kierunków rozwoju komunikacji – istniała za 15–25 lat możliwość jej ewentualnego poszerzenia o dodatkowe pasy, gdyby wystąpiła taka potrzeba.

– Prowadzimy – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – rozmowy z prywatnymi właścicielami działek, na ich wykup zarezerwowano ok. 10 mln zł. Równolegle trwają inne prace przygotowawcze. Rozpoczęcie i przeprowadzenie faktycznej budowy drogi jest już tylko finałem wieloletnich starań, najkosztowniejszym, ale przecież nie najbardziej uciążliwym. To teraz trzeba przewidywać i wpisywać m.in. w plany przestrzennego zagospodarowania – te wszystkie pozorne drobiazgi, które komuś innemu za kilkanaście lat pozwolą na swobodną modernizację tej drogi, w zależności od potrzeb.

UM Jelenia Góra/ii