Bus potrącił dwie starsze osoby. Dzięki strażnikom miejskim nie doszło do tragedii

Bus potrącił dwie starsze osoby. Dzięki strażnikom miejskim nie doszło do tragedii
fot. SM Jelenia Góra Cofający bus najechał na dwie starsze osoby. Poszkodowani piesi trafili do szpitala.
istotne.pl potrącenie, sm jelenia góra

Do zdarzenia doszło 3 listopada, około godziny 13.45, u zbiegu ulic Klonowica i 1 Maja. Kierowca dostawczego Renault podczas wykonywania manewru cofania nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił przechodzące za jego pojazdem małżeństwo. Kobieta i mężczyzna (80 lat) przewrócili się, a kierowca kontynuował manewr cofania, w wyniku czego jednym z tylnych kół najechał na nogi kobiety.

Patrolujący ulicę 1 Maja strażnicy miejscy zauważyli zdarzenie, podbiegli do kierowcy i nakazali mu zatrzymanie pojazdu. Starszej kobiecie natychmiast udzielili pierwszej pomocy oraz na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe i policję. Poszkodowany mężczyzna wstał o własnych siłach. Pogotowie zabrał małżeństwo do szpitala.

Bus potrącił dwie starsze osobyBus potrącił dwie starsze osobyfot. SM Jelenia Góra
Bus potrącił dwie starsze osobyBus potrącił dwie starsze osobyfot. SM Jelenia Góra

31-letni kierowca busa oświadczył, że nie widział pieszych, nie poczuł również samego momentu ich potrącenia oraz najechania na nogi kobiety.

Zdarzenie miało miejsce w miejscu obowiązywania znaku „strefa zamieszkania”, w której pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami (kierujący musi ustąpić pieszemu w każdym wypadku).

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.

SM Jelenia Góra/ii