„Znicz 2015”: 24 kolizje, dwóch pijanych kierowców i trzech bez uprawnień

„Znicz 2015”: 24 kolizje, dwóch pijanych kierowców i trzech bez uprawnień
fot. freeimages.com (domaz_dk) Od 30 października do 2 listopada 2015 roku jeleniogórscy policjanci i strażnicy miejscy prowadzili prewencyjną akcję „Znicz 2015”.
istotne.pl policja, akcja

Główne siły policyjne od piątku do niedzieli skoncentrowane były na drogach. W ciągu tych trzech dni doszło do 24 kolizji; ich najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka grozić może kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami na kilka lat oraz wysoka grzywna.

Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch kierujących, którym cofnięto uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o co najmniej 51 km na godzinę w terenie zabudowanym oraz jednego kierującego wbrew zakazowi sądowemu. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Natężenie ruchu na drogach w tych dniach było bardzo duże, ale nie wystąpiły poważne utrudnienia. Do rozładowania natężenia ruchu w mieście przyczyniła się zwiększona liczba autobusów miejskich, które dowoziły mieszkańców do jeleniogórskich nekropolii, oraz po raz kolejny sprawdziła się obwodnica, z której korzystali kierowcy udający się w kierunku Karpacza. Kilku kierowców zostało ukaranych mandatami za niewłaściwe parkowanie w obrębie cmentarzy.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy. Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych, jak i drogowych.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że w tym roku kierujący oraz piesi bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego.

KMP Jelenia Góra/ii