Czesław Śpiewa Solo Act w Jeleniogórskim Centrum Kultury

Czesław Mozil
fot. Maciej Hachlica (Wikimedia Commons) Już 6 listopada o godzinie 19:00 w sali widowiskowej JCK (Bankowa 28/30) wystapi znany wokalista i multiinstrumentalista Czesław Mozil.
istotne.pl 0 koncert, kultura, miasto jelenia góra

Reklama

Idea koncertów Czesław Śpiewa Solo Act narodziła się 12 lat temu, kiedy nieznany szerzej Czesław Mozil grał i śpiewał, gdzie się dało. Podróże po małych miejscowościach, potocznie nazywanych „Polską klasy B”, miały na celu spopularyzowanie muzyki polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa oraz zaprezentowanie Czesława Mozila szerszej publiczności jako alternatywnego grajka.

Zgodnie z zamysłem artysty, muzyczna wędrówka po antypodach kraju utrzymuje balans pomiędzy telewizyjną popularnością Czesława Mozila a jego artystyczną działalnością. Projekt okazał się dużym sukcesem. Solowe występy muzyka cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno młodzieży, jak i starszych miłośników muzyki. Zabawna konferansjerka, nietuzinkowe żarty i intymny klimat małych knajpek i domów kultury stwarzają artyście unikalną możliwość szczególnego kontaktu z wielopokoleniową publicznością.

Efektem tych spotkań jest mające status platynowej płyty DVD „W moim maluteńkim świecie”, które idealnie oddaje atmosferę niecodziennych koncertów spod znaku Czesław Śpiewa Solo Act.

Solowe występy Czesława Mozila to także pokaz mistrzowskiej gry na fortepianie i akordeonie. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej oraz zdeklarowany miłośnik walczyków z lekkością wygrywa melodie swoich utworów, udowadniając, że muzyka klasyczna wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, klasyczne inspiracje łączą się tutaj z awangardową fantazją, folkowymi klimatami, punkowym wigorem i poetyckim nastrojem. Dlatego na próżno szukać etykietek i łatwych formułek opisujących solowe koncerty Czesława Mozila. Bo – jak zastrzega sam artysta – przepustką do jego malutkiego świata jest umiejętność czucia, a nie rozumienia muzyki. I to się sprawdza.

Bilety 40 zł ( w przedsprzedaży), 50 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00-18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

JCK/ii

Reklama