Kierowca i pasażer wpadli z narkotykami

Kierowca i pasażer wpadli z narkotykami
fot. freeimages.com (Yasson) W ręce mundurowych z Kowar wpadło dwóch mężczyzn (w wieku 32 i 33 lat), którzy podejrzani są o posiadanie narkotyków. Dodatkowo 32-latek był poszukiwany – miał zostać doprowadzony do zakładu karnego w związku z niezapłaconą grzywną.
istotne.pl policja, narkotyki

2 stycznia 2016 roku, około godziny 20.20, policjanci na jednej z ulic w Kowarach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroën. Kierowcą okazał się 32-letni mężczyzna, który podróżował ze swoim 33-letnim kolegą.

Podczas kontroli mężczyźni byli wyraźnie zdenerwowani. W aucie policjanci wyczuli zapach marihuany. Ponadto zauważyli, że pasażer próbował coś ukryć pod siedzeniem. Okazało się, że były to narkotyki. A kiedy mundurowi zabezpieczyli marihuanę należącą do 33-latka, wówczas kierowca przyznał się, że on także ją posiada.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można by uzyskać blisko 150 porcji handlowych. Dodatkowo okazało się, że kierowca poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze – ma on odbyć zastępczą karę pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Grozi im do 3 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii