Włamał się do placówki bankowej i wywiózł sejf na... taczce

Włamał się do placówki bankowej i wywiózł sejf na... taczce
fot. freeimages.com (AH Digital FX Studios) W ręce policji wpadł mężczyzna, który włamał się do placówki bankowej i wywiózł sejf na taczce. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, podejrzanego o włamanie do placówki bankowej.

Do zdarzenia doszło 29 grudnia, po północy. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji został powiadomiony o włamaniu do placówki bankowej w Jeleniej Górze.

Na miejsce zdarzenia udał się patrol. Mundurowi zauważyli wyłamane drzwi i zniszczone ścianki pomieszczeń placówki.

Policjanci przeszukali teren w pobliżu miejsca zdarzenia, zatrzymali sprawcę, który przyznał się do dokonania włamania, oraz odnaleźli jego łup – sejf z zawartością kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Sprawcą okazał się 36-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, który, jak wyjaśnił, postanowił włamać się za pomocą łomu do pomieszczenia bankowego. Po dokonaniu włamania wyrwał zamocowany sejf i wywiózł go na taczce. Jednak nie udało mu się z nim daleko odjechać. Ukrył go w okolicznych zaroślach.

Teraz jeleniogórzaninowi grozi do 10 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii