Wpadł z ponad 1700 porcjami marihuany

Wpadł z ponad 1700 porcjami marihuany
fot. KMP Jelenia Góra Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz o ich przemyt z Czech.
istotne.pl policja, narkotyki

18 grudnia br., około godziny 14.55, policjanci pojechali do jednego z jeleniogórskich mieszkań na interwencję. Ojciec zgłosił, że jego syn się awanturuje. Na miejscu okazało się, że mężczyźni pokłócili się o... choinkę. Nie mogli dojść do porozumienia, czy ma być ona żywa, czy sztuczna.

W trakcie czynności służbowych policjanci wyczuli wyraźny zapach marihuany. W wyniku przeszukania zabezpieczyli pięć pudełek, w których były narkotyki. Łącznie mundurowi zabezpieczyli marihuanę, z której można by uzyskać ponad 1700 działek.

Zabezpieczono również wagę służącą do porcjowania. 25-latek oświadczył, że narkotyki posiada na własny użytek, a kupił je w Czechach.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz sprawdzają, czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

25-latkowi może grozić do 15 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii