Wykorzystał okazję i zabrał samochód znajomego

Samochód
fot. freeimages.com (up2u) Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który podejrzany jest o krótkotrwałe użycie pojazdu oraz naruszenie dwóch zakazów sądowych.
istotne.pl 0 policja, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali po pościgu 35-letniego bezdomnego, podejrzanego o krótkotrwałe użycie pojazdu oraz o kierowanie nim wbrew zakazom sądowym. Zatrzymanemu pobrano również krew do badań, gdyż najprawdopodobniej kierował on autem pod wpływem środków odurzających.

Do zdarzenia doszło 15 grudnia, około godziny 22.30. Policjanci z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji pojechali na zgłoszone zdarzenie drogowe, które miało miejsce najprawdopodobniej na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze.

Na miejscu zauważyli stojące w poprzek jezdni dwa pojazdy: Audi oraz Renault Clio. Kierujący pojazdem marki Renault na widok policjantów wysiadł z samochodu i rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Po kilku minutach go zatrzymali.

Kierowcą okazał się 35-letni mężczyzna. Był bardzo agresywny i wulgarny, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Ponadto był bardzo pobudzony. Przyznał się, że tego dnia zażywał środki odurzające.

Policjanci ustalili, że 35-latek kierował pojazdem wbrew dwóm zakazom sądowym, które obowiązują go do 18 kwietnia 2017 roku.

W trakcie czynności pojawił się inny mężczyzna, który oświadczył, że wspomniane Renault należy do niego i że 35-latek zabrał mu je dzień wcześniej, i to bez jego zgody. Mężczyźni jechali razem i kiedy właściciel wysiadł na chwilę, 35-latek usiadł za kierownicę i odjechał.

Poszkodowany szukał auta, a kiedy zauważył swój pojazd stojący na czerwonym świetle w Jeleniej Górze, postanowił uniemożliwić kierowcy ucieczkę, zablokował drogę i powiadomił policję.

35-latek trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama