Ukradł… 18 zegarków

Ukradł… 18 zegarków
fot. freeimages.com (Darren Kidd) Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o kradzieże w sklepach w Jeleniej Górze.
istotne.pl policja, kradzież

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego mieszkańca Kowar podejrzanego o kradzieże.

Jak ustalili, do kradzieży doszło w dwóch jeleniogórskich sklepach. W jednym z nich, zlokalizowanym w centrum miasta, 23-latek ukradł 18 zegarków o wartości 720 zł. Mężczyzna przyszedł do sklepu ze swoim kolegą. Poinformował sprzedawcę, że jest zainteresowany zakupem zegarka, wówczas ten pokazał mu całą paletę, na której było ich 18. Kolega zagadywał pokrzywdzonego, a złodziej zabrał paletę i uciekł.

Policjanci ustalili również, że w sklepie z armaturą mieszkaniec Kowar, także wykorzystując nieuwagę personelu, ukradł odpływ liniowy o wartości 850 zł.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny podejrzewanego o kradzieże. Mężczyzna wchodził już w konflikt z prawem, dlatego też mundurowi bez problemu rozpoznali go na nagraniu z monitoringu.

23-latek przyznał się do kradzieży i oświadczył, że skradzione mienie sprzedał. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Jelenia Góra/ii