Potrącił 82-latkę na pasach

Potrącił 82-latkę na pasach
fot. Krzysztof Gwizdała Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-letni kierowca Skody Fabii potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 82-letnią kobietę.
istotne.pl policja, wypadek

Do wypadku doszło 2 marca na ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze. Poszkodowana ze złamaniami trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

Tego samego dnia na drogach regionu doszło do czterech kolizji, których główną przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Na szczęście żaden z uczestników tych zdarzeń nie doznał poważniejszych obrażeń.

– Piesi również powinni zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Nie należy przejścia traktować jak enklawy bezpieczeństwa i wbiegać wprost pod koła pojazdu, stwarzając w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa – tłumaczą jeleniogórscy mundurowi.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. – Kierowcy, noga z gazu. Jest ślisko. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego – dodają funkcjonariusze.

KMP Jelenia Góra/ii