Zbierali pieniądze na rzecz chorego 7-latka z podrobionymi dokumentami

Zbierali pieniądze na rzecz chorego 7-latka z podrobionymi dokumentami
fot. SM Jelenia Góra Strażnicy miejscy udali się na ulicę Ogińskiego, gdzie miały znajdować się dwie podejrzanie wyglądające osoby, zbierające pieniądze na cele charytatywne. Okazało się, że nie mają do tego prawa.
istotne.pl sm jelenia góra

Do zdarzenia doszło 10 września w okolicach sklepu Jubilat. Na miejscu strażnicy zastali kobietę (45 l.) oraz mężczyznę (65 l.), mieszkańców Jeleniej Góry. Osoby te oświadczyły, że zbierają pieniądze na leczenie chorego – 7-letniego dziecka. Poinformowały również, jaką firmę reprezentują, i okazały identyfikatory.

Funkcjonariusze skontaktowali się z kierownikiem firmy widniejącej na dokumentach. Otrzymali informację, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna od 2 lat nie współpracują z tą firmą i dokumenty, którymi się posługują, są nieważne.

Strażnicy sprawdzili dokładnie identyfikatory pod kątem ich autentyczności. W trakcie kontroli okazało się, że niektóre dane na nich zawarte zostały dopisane lub poprawione. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego upoważnienia do zbiórki pieniędzy.

W związku z tym kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do komisariatu policji.

SM Jelenia Góra/ii