By na wiosnę było pięknie i kolorowo… Ok. 80 tys. nowych sadzonek na trawnikach i klombach

By na wiosnę było pięknie i kolorowo… Ok. 80 tys. nowych sadzonek na trawnikach i klombach
fot. freeimages.com (Scott Carter) Będą to przede wszystkim krokusy (50 000), ale też 30 000 sadzonek tulipanów botanicznych – zapowiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.
istotne.pl kwiaty, um jelenia góra

I dodał: – Przypominam, że to już drugie, po ubiegłorocznych, wysadzenia krokusów. W 2013 roku jesienią wysadziliśmy ich właśnie ok. 80 000 i bardzo dobrze zaistniały wiosną 2014 roku. Nieźle przetrwały sezon, więc jesienna akcja będzie zagęszczaniem tamtych nasadzeń oraz uzupełnianiem. Wiosna 2016 powinna być zdecydowanie bardziej kolorowa niż miniona.

A w dwóch etapach, w kwietniu i w lipcu, pojawiły się na trawnikach przy ulicznych rośliny wcześniej nieobecne w Jeleniej Górze w takiej ilości – krzewiny lawendy. Łącznie wysadzono ponad 5 000 tych kwiatów i niemal wszystkie znakomicie zniosły sierpniowe upały, którym nie podołały nawet aksamitki, uznawane za wyjątkowo odporne kwiaty.

Aksamitki, które ucierpiały w sierpniu, odżywają teraz i wszystkie nasadzenia razem wyglądają już co najmniej poprawnie, mimo wyjątkowo trudnego lata.

UM Jelenia Góra/ii