OHP Mysłakowice najlepszy w konkursie „Razem Bezpieczniej”

OHP Mysłakowice najlepszy w konkursie „Razem Bezpieczniej”
fot. KPP Bolesławiec 26 listopada 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bolesławcu odbył się 17 finał jeleniogórskiego konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”.
istotne.pl policja

Gospodarzami tegorocznego finału konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” były: Ochotniczy Hufiec Pracy i Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu. Patronat honorowy nad imprezą objął wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski, który m.in. ufundował nagrodę dla najlepszego uczestnika.

Celem konkursu jest zapoznanie uczestników ze specyfiką służby w policji, młodzi ludzie uczą się, jak postępować w sytuacjach, kiedy stają się ofiarami lub świadkami przestępstwa. Uczestnicy turnieju są uświadamiani co do zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w życiu codziennym.

Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej (testu wiedzy) i części ustnej – w grupach. Młodzież musiała się wykazać między innymi ogólną wiedzą o pracy policji, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i przeciwdziałaniu uzależnieniom.

W finale udział wzięły drużyny z Kamiennej Góry, Mysłakowic, Jeleniej Góry i Bolesławca. Po dwóch etapach zmagań konkursowych komisja (w składzie: nadkom. Anna Nęcka i sierż. szt. Beata Borowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz st. asp. Paweł Klimek, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu) wyłoniła zwycięskie drużyny:

  1. I drużyna z OHP Mysłakowice
  2. I drużyna z OHP Bolesławiec
  3. II drużyna z OHP Bolesławiec.

Ponadto wyróżniono najlepszego uczestnika konkursu, którym okazał się Mateusz Kukieła z OHP w Mysłakowicach.

KPP Bolesławiec/ii