Co ze spodkami na Śnieżce?

Śnieżka
fot. Derbeth/Wikimedia Commons Karkonoski Park Narodowy i Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej rozmawiają o przyszłości spodków na Śnieżce.
istotne.pl 0 śnieżka, kpn, miasto jelenia góra

Reklama

Instytut Meteorologii chce umieścić tam automatyczną stację pomiarową, a co za tym idzie – nie będzie potrzebował budynku i całego zaplecza dla swoich pracowników, czyli obserwatorów.

Jedno jest pewne. Jak podkreśla Andrzej Raj, dyrektor KPN, nie ma możliwości, by obiekt ten został sprzedany. Na pewno pozostanie w gestii Ministerstwa Środowiska. – Spodki na Śnieżce wymagają ogromnych inwestycji, nie tylko remontu kapitalnego dolnego spodka, w którym była restauracja, ale też budowy systemu doprowadzania wody i odprowadzania ścieków – mówi Andrzej Raj. Bez tego dalsze funkcjonowanie obiektu na Śnieżce będzie po prostu niemożliwe.

Władze KPN będą rozmawiać o możliwości wykorzystania budynku na Śnieżce na obiekt edukacyjno-turystyczny z Ministerstwem Środowiska, IMGW, czeskim KRNAP i samorządem Karpacza. Ostateczna decyzja co do przyszłości spodków jeszcze nie zapadła.

KPN/ii

Reklama