Uwaga na fałszywych inkasentów firmy Wodnik. 85-latka straciła kilka tys. zł i biżuterię

Pieniądze
fot. Krzysztof Gwizdała Jeleniogórska policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych podających się za pracowników firmy Wodnik.
istotne.pl 0 kradzież, miasto jelenia góra

Reklama

A także: pracownic apteki, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia, elektryków, domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla ubogich.

20 listopada br. policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni przez 85-letnią kobietę o kradzieży z jej mieszkania kilku tysięcy złotych oraz biżuterii. Do przestępstwa doszło tego dnia, około godziny 12.00, w Jeleniej Górze. Do jej mieszkania zapukały dwie młode kobiety, które podały, że są inkasentkami firmy Wodnik i przyszły spisać licznik. W związku z tym pokrzywdzona wpuściła je do mieszkania. Jedna z kobiet pozostała w kuchni, rzekomo sprawdzała jakość wody i zagadywała właścicielkę, a druga w tym czasie rozglądała się po mieszkaniu. Po ich wyjściu pokrzywdzona zorientowała się, że straciła kilka tysięcy złotych oraz biżuterię.

Jeśli masz jakieś informacje na temat tego zdarzenia, skontaktuj się z policją: 75 75 20 150, 997.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama