Mazury – pomysł na weekend

Mazury – pomysł na weekend
fot. bajkowyzakatek.pl W Polsce wiele jest miejsc wartych odwiedzenia. Polska to bowiem kraj wyjątkowo piękny, malowniczy, cechujący się bogactwem pod względem kultury, historii i oczywiście przyrody.
istotne.pl wakacje, weekend, jezioro

W Polsce wiele jest miejsc absolutnie unikatowych w skali Europy, a jednym z takich właśnie miejsc bez wątpienia są Mazury.

Poznajemy Mazury krok po kroku

Aby poznać ten niezwykły region geograficzno-kulturowy nie wystarczy kilka dni. Niestety. Mazury to teren rozległy i aby poznać chociaż te najbardziej atrakcyjne zakątki potrzeba wiele czasu. Dobrym pomysłem są zatem wyjazdy weekendowe na Mazury, zawsze w inne miejsce.

Przygotowania do wyjazdu

Weekend to naprawdę niewiele czasu. Dlatego też trzeba bardzo dobrze przygotować się do wycieczki. Przede wszystkim jeszcze w domu należy opracować plan pobytu, poświęcić chwilę na to, aby sprawdzić najciekawsze atrakcje, zabytki w pobliżu miejsca docelowego. Teraz zadanie to jest wyjątkowo łatwe, bo przecież mamy do dyspozycji Internet, który jest prawdziwą kopalnią wiedzy. Znajdziemy w nim liczne poradniki, opisy miejsc i atrakcji, piękne zdjęcia. Oczywiście także za pośrednictwem sieci warto zarezerwować miejsce noclegowe. Możemy w krótkim czasie porównać najciekawsze propozycje, znaleźć niezależne opinie, czasem uda się znaleźć bardzo fajną promocję.

Jesteśmy na Mazurach – co robić?

Wszystko to, na co mamy ochotę! Oczywiście, warto robić to, co lubi się najbardziej. Mazury są rajem dla miłośników żeglarstwa i ogólnie sportów wodnych. We wszystkich typowo turystycznych miejscowościach znajdziemy także kąpieliska nad jeziorami – świetnie zagospodarowane. Liczne wypożyczalnie sprzętów wodnych, przystanie. Można wybrać się w rejs statkiem wycieczkowym po mazurskich jeziorach.

Mazury są idealnym miejscem do uprawiania kolarstwa. Trasy rowerowe (i rzecz jasna piesze także) prowadzą po najciekawszych zakątkach. Stworzone są w taki sposób, aby można było zatrzymać się przy ważniejszych zabytkach, nie brakuje też miejsc do odpoczynku, tablic informacyjnych z ciekawostkami na temat terenu, na którym aktualnie się znajdujemy.

Gdzie nocować?

Ostatnie lata to intensywny rozwój bazy turystyczno - noclegowej na terenie woj. warmińsko - mazurskiego. To spowodowało, że znalezienie noclegu nie jest trudne. Jednym z obiektów zasługujących na uwagę jest Hotel & SPA Mazury Bajkowy Zakątek położony we wsi Guzowy Piec na trasie z Ostródy do Olsztyna, który urzekł nas bogatą ofertą dla rodzin z dziećmi. Komfortowe pokoje i domki, basen, plac zabaw i park linowy, a w sezonie także plaża nad przepięknym jeziorem to jest to co najmłodsi lubią najbardziej. Sprawdźcie sami!

informacja zlecona