Meble ogrodowe na różne potrzeby

Meble ogrodowe na różne potrzeby
fot. whitepress.pl Ogród jest traktowany jak przedłużenie domu, więc jego aranżacja powinna być równie dokładnie przemyślana, jak wszystkich pomieszczeń wewnętrznych. Ważny jest dobór mebli ogrodowych oraz wszelkich elementów małej architektury, dodatków czy też ogrodzeń.
istotne.pl ogród, wypoczynek, meble

Meble ogrodowe nie powinny być kupowane bez namysłu i dokładnego przemyślenia koncepcji wyglądu ogrodu. Może ten mały poradnik stanie się przewodnikiem zakupu.

Jak chcesz wykorzystać swój ogród?

Mebli ogrodowych nie kupujemy na całe życie, dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie są nasze aktualne potrzeby, a te będą się różnić. Inne wymagania ma rodzina z małymi dziećmi, a inne para emerytów.

Meble ogrodowe dla zwolenników jedzenia na świeżym powietrzu

Śniadanie przy śpiewie ptaków lub kolacja w cieniu zachodzącego słońca ma naprawdę wielu entuzjastów, którzy podkreślają, że na dworze każda potrawa smakuje inaczej i lepiej.

Komplety ogrodowe

Jeżeli jesteś zwolennikiem spożywania posiłków na zewnątrz, to niezbędnym elementem wyposażenia staje się stosowny zestaw składający się z ławy, foteli lub krzeseł. Takie komplety ogrodowe mogą mieć przeznaczenie dla dwóch, ale także dla ośmiu osób, co jest bardzo pożądane w przypadku dużej rodziny. Oczywiście, zawsze należy dopasować zarówno ilość krzeseł, jak i wielkość danego kompletu do potrzeb, ale także przestrzeni tarasu, ogrodu lub balkonu. Warto również pamiętać o bezpieczeństwie, co oznacza przede wszystkim stabilne i równe podłoże, na którym ustawimy stół i krzesła. Lepiej nie ryzykować przewrócenia się stołu z gorącym posiłkiem lub buraczkami czy też innymi równie koloryzującymi potrawami. Tak samo istotna jest równowaga dla krzeseł.

Jeżeli miałoby się okazać, że potrzeby są większe, bo często urządzamy przyjęcia w ogrodzie, to można pomyśleć o zakupie dodatkowych krzeseł.

Altany i pergole

Jedzenie w ogrodzie ma być przyjemnością, więc warto zwrócić uwagę na elementy wyposażenia, dzięki którym mocne promienie słońca nie będą zbytnio dokuczać. Altany oraz pergole nie tylko dadzą trochę cienia, ale także stanowią niezwykle estetyczny detal podkreślający piękno ogrodu. Można je obsadzić roślinami pnącymi, a wokół poustawiać ozdobne donice z kwiatami i ziołami.

Osłony balkonowe

Chyba nikt z nas nie lubi, jak ktoś zagląda w nasze talerze. Niezabudowane balkony nie dają jednak żadnej ochrony przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów z naprzeciw albo przechodniów. Co zrobić w takiej sytuacji? Jest na to jeden, bardzo nowoczesny i jednocześnie elegancki sposób. Osłony balkonowe z technorattanu, jak tutaj http://ogrodolandia.pl/oslony-balkonowe są odporne na działanie wilgoci, mrozu, deszczu oraz promieniowania UV. Bardzo łatwo je dopasować do konkretnej powierzchni, ponieważ można je przycinać. Natomiast różnorodna kolorystyka sprawia, że takie maty na balkon da się wkomponować praktycznie w każdym przypadku.

Lampy ogrodowe

Wieczorne przyjęcia byłyby niemożliwe bez odpowiedniego oświetlenia. Do wyboru są lampy solarne, lampy LED-owe, latarnie, a nawet podświetlane donice. Trzeba je tylko dobrać do stylu ogrodu.

Promienniki grzewcze

Wieczory, nawet latem, bywają chłodne, a poza tym ładna pogoda kusi także wiosną i jesienią, aby zjeść posiłek lub zrobić przyjęcie na dworze. Komfort cieplny w pełni zapewnią promienniki grzewcze, gazowe albo elektryczne. Dostępne są także mobilne promienniki, dzięki którym można udać się w głąb ogrodu, np. do altany. Takie ogrodowe ogrzewacze są na pewno też bardziej bezpieczne od ogniska, a poza tym nie dają niepotrzebnego zapachu lub dymu. Ich ładny i niezwykle estetyczny kształt znakomicie się wpasowuje w klimat każdego ogrodu.

Meble ogrodowe na różne potrzebyMeble ogrodowe na różne potrzebyfot. whitepress.pl

Meble ogrodowe dla zwolenników relaksu

Szum drzew oraz śpiew ptaków pozwala na błogi odpoczynek. Relaks w ogrodzie jest bardzo efektywny. Jedyne, o co musimy zadbać, to meble ogrodowe do komfortowego siedzenia lub leżenia, a wybór jest naprawdę spory. Wystarczy zajrzeć na http://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe. Leżaki i leżanki ogrodowe wykonane z różnych materiałów, wyjątkowo wygodne łóżka ogrodowe z daszkiem i zasłonami chroniącymi przed piekącym słońcem. Możemy również wybrać sofy ogrodowe, które prezentują się tak wytwornie, jak sofy z salonu. Fotele ogrodowe także dają gwarancję dobrego wypoczynku. Nie można też zapominać o parasolach ogrodowych, które pozwalają się ukryć przed prażącym słońcem.

Relaks pod dachem nieba, z książką w ręku oraz szklanką orzeźwiającego napoju gwarantuje naprawdę duże odprężenie i naładowanie się pozytywną energią płynącą z natury.

Meble ogrodowe dla rodzin z dziećmi

Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu i najchętniej cały dzień biegałyby po ogrodzie. Projektanci wyposażenia dla ogrodu nie zapominają o naszych milusińskich. Huśtawki, piaskownice, a nawet gotowe zestawy placów zabaw z bezpiecznymi ślizgawkami zachęcają do zabawy. Dostępne są nawet małe domki ogrodowe, w których dzieci mogą przebywać w chłodniejsze dni lub w przypadku deszczu.

Współczesne meble ogrodowe jakże się różnią od tych sprzed wielu lat. Obecnie istotna jest nie tylko wygoda, ale także stosowny design oraz ścisłe dopasowanie do wymagań konkretnego klienta. Dlatego też mamy możliwość dużego wyboru.

informacja zlecona