Zniszczyli drzwi do restauracji, bo… obsługa nie chciała ich wpuścić

Zniszczyli drzwi do restauracji, bo… obsługa nie chciała ich wpuścić
fot. www.sxc.hu Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może dwóm mężczyznom, którzy podejrzani są o zniszczenie drzwi wejściowych oraz wybicie dwóch szyb w jednej z restauracji w Szklarskiej Porębie.
istotne.pl policja, wandalizm

Policjanci z Komisariatu w Szklarskiej Porębie zatrzymali dwóch mężczyzn (w wieku 30 i 37 lat), podejrzanych o uszkodzenie mienia. Do przestępstwa doszło w nocy z 5 na 6 grudnia br. policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że dwóch pijanych mężczyzn niszczy drzwi jednej z restauracji. Zgłaszający podał również rysopis wandali.

Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, chuliganów już nie było, ale mundurowi zauważyli dwie wybite szyby i uszkodzone drzwi wejściowe.

Jak się okazało, powodem agresywnego zachowania mężczyzn był fakt, że obsługa restauracji nie chciała ich wpuścić do środka. Wtedy zaczęli kopać i uderzać w drzwi i okna metalową kratką, czym spowodowali straty w wysokości 1 000 zł.

Wandale zostali zatrzymani kilka ulic dalej. Obaj byli pijani, każdy z nich miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii