„Bezpieczna w swoim mieście” – zajęcia praktyczne

„Bezpieczna w swoim mieście” – zajęcia praktyczne
fot. KMP Jelenia Góra Już od 12 października br. trwają zajęcia praktyczne w sali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Jeleniej Górze. A wszystko to w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”, realizowanego przez jeleniogórską policję.
istotne.pl policja, akcja

Na zajęcia organizacyjne, które odbyły się 7 października br. w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, zgłosiło się ponad 60 pań, a na zajęciach praktycznych ćwiczyło już blisko 80 uczestniczek zainteresowanych udziałem w kursie.

28 października br. zajęcia w sali MOS-u prowadzili psycholog oraz specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze. Zajęcia dotyczyły psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia – bez użycia siły.

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub, w razie potrzeby, odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

KMP Jelenia Góra/ii