„Bądź dumny ze swojej historii – wywieś flagę narodową!” 300 flag dla mieszkańców

„Bądź dumny ze swojej historii – wywieś flagę narodową!” 300 flag dla mieszkańców
fot. freeimages.com (hux) Pod hasłem „Bądź dumny ze swojej historii – wywieś flagę narodową!”Urząd Miasta zaprasza zainteresowanych do przystrajania swoich domostw.
istotne.pl flaga, um jelenia góra

Od 2 listopada (do wyczerpania zapasów) Wydział Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze (ratusz, przybudówka, parter, pokój nr 1) wydaje bezpłatnie zainteresowanym wspólnotom mieszkaniowym, a także właścicielom domków jednorodzinnych flagi państwowe. – Wielu mieszkańców chciałoby wywieszać na zamieszkiwanych przez siebie posesjach flagi z okazji świąt państwowych. Najbliższą do tego okazją będzie 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Chcąc ułatwić „wejście w posiadanie” flagi, magistraccy urzędnicy apelują o zgłaszanie się do tych, którzy chcieliby ozdobić domy.

Flagi mają wymiary 70 x 112 cm, ich liczba jest ograniczona (300 szt.), stąd prośba o możliwie szybki kontakt z Wydziałem. Flagi wydawane są bez drzewca, w który wspólnota czy właściciel nieruchomości musi zaopatrzyć się we własnym zakresie.

Podobna akcja przeprowadzona przed świętami majowymi cieszyła się dużą popularnością, a zapas flag wyczerpał się już po kilku dniach.

UM Jelenia Góra/ii