Wpadł w ręce policji chwilę po próbie włamania. Ukrył się przed mundurowymi za… zasłoną w salonie gier

siekiera
fot. freeimages.com (gradient) Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który próbował włamać się do jednego z kiosków w Jeleniej Górze.
istotne.pl 0 policja, włamanie, siekiera, miasto jelenia góra

Reklama

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali bezpośrednio po przestępstwie 22-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Do zatrzymania doszło 27 października br., około godziny 4.41. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na monitoringu miejskim zauważył mężczyznę, który siekierą wybił szybę w jednym z kiosków. Policjant powiadomił dzielnicowych, którym podał rysopis mężczyzny podejrzewanego o ten czyn.

Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, mężczyzny już nie było. Okazało się, że uciekł i schował się w jednym z punktów gier. Był... ukryty za kotarą, a nieopodal leżały siekiera i łom.

22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jak się okazało, ma on na koncie co najmniej 10 włamań do piwnic, których dopuścił się w październiku br. na osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze. Jego łupem padały walizki, rowery i inne przedmioty.

Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama