Karpacz – policja i samorząd razem dla bezpieczeństwa

Karpacz – policja i samorząd razem dla bezpieczeństwa
fot. KMP Jelenia Góra Burmistrz Miasta Karpacz oraz rajcy doskonale rozumieją potrzeby policji i je wspierają, gdyż zależy im również na bezpieczeństwie mieszkańców.
istotne.pl policja, karpacz

Nagroda dla dzielnicowego, współfinansowanie oznakowanego pojazdu służbowego dla policjantów z Komisariatu Policji w Karpaczu oraz pieniądze na dodatkowe służby w mieście – wszystko to wyasygnowane zostało z budżetu karpackiego samorządu na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Burmistrz Karpacza Radosław Jęcek oraz radni doskonale rozumieją, że bezpieczeństwo w mieście to wspólna sprawa. Symboliczne przekazanie pojazdu służbowego odbędzie się na początku października br.

8 września br. w Urzędzie Miasta w Karpaczu burmistrz Radosław Jęcek wręczył dzielnicowemu asp. Krzysztofowi Lenczewskiemu nagrodę w wysokości 400 zł, którą ten ostatni miał otrzymać z okazji Święta Policji. Ze względu jednak na czas urlopowy burmistrz przekazał nagrodę właśnie tego dnia, i to w obecności komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniewa Markowskiego oraz komendanta Komisariatu w Karpaczu podkom. Piotra Jurczyka. Dzielnicowy został wyróżniony za wzorową służbę.

Samorząd przekazał 3 000 zł na dodatkowe służby w mieście, pieniądze na nagrody dla policjantów oraz 36 tysięcy złotych na fundusz wsparcia policji (na zakup pojazdu oznakowanego Kia Ceed). Resztę pieniędzy na zakup auta dla Karpacza wyasygnuje Komenda Główna Policji. Symboliczne przekazanie pojazdu odbędzie się na początku października br.

Burmistrz Miasta Karpacz oraz rajcy doskonale rozumieją potrzeby policji i je wspierają, gdyż zależy im również na bezpieczeństwie mieszkańców.

KMP Jelenia Góra/ii