Motocyklista z narkotykami zatrzymany przez policję po pościgu. Jechał pod ich wpływem?

Motocykl
fot. freeimages.com (Sergio Carracedo) Policjanci zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się kontroli drogowej, posiadał znaczne ilości narkotyków i prawdopodobnie kierował pod ich wpływem.
istotne.pl 0 policja, narkotyki, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego mieszkańca Piechowic, podejrzewanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz o kierowanie bez uprawnień i wbrew zakazowi sądowemu.

7 września br., około godziny 22.35, policjanci w Jeleniej Górze na ul. Spółdzielczej zauważyli motocyklistę, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej i sprawdzić, co było powodem takiego zachowania. Dali mu sygnał do zatrzymania się, jednak kierowca nie zareagował, przeciwnie: przyspieszył i zaczął uciekać.

W trakcie ucieczki, znajdując się w pobliżu, radiowozu uderzył w jego bok, w wyniku czego motocykl przewrócił się. Mężczyzna porzucił go i zaczął uciekać pieszo.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze go zatrzymali. Mężczyzna był bardzo agresywny, rzucał się do bicia oraz kopał. Po krótkiej szarpaninie został obezwładniony i zatrzymany.

Okazało się, że motocykl, którym poruszał się 25-latek posiadał tablice rejestracyjne innego pojazdu, nie miał badań technicznych ani ubezpieczenia. Ponadto kierowca najprawdopodobniej ma zakaz kierowania. Prawdopodobnie kierował on również pod wpływem narkotyków (pobrano mu krew do badań).

Co ważne, 25-latek posiadał znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z których można by uzyskać blisko 3 000 porcji handlowych.

25-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama