Pijany kierowca z narkotykami i zakazem uderzył w drzewo. Wpadł w ręce policji

Pijany kierowca z narkotykami i zakazem uderzył w drzewo. Wpadł w ręce policji
fot. freeimages.com (domaz_dk) Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, i to wbrew zakazowi sądowemu, oraz posiadał kilka porcji marihuany.
istotne.pl alkohol, policja, narkotyki

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie zakazu sądowego oraz o posiadanie narkotyków.

Do zdarzenia doszło 7 września br., około godziny 15.42, na ul. Nowowiejskiej w Jeleniej Górze. 35-letni kierujący pojazdem marki Opel Astra w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Kierujący nie odniósł obrażeń. Policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Okazało się, że 35-latek był pijany. Badanie wykazało 1,2 promila. Co więcej, mężczyzna miał przy sobie kilka porcji marihuany.

Jak się później okazało, mężczyzna naruszył również zakaz sądowy. Trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii