Spotkanie Wolontariuszy ŚDM Campusu Jelenia Góra

Spotkanie Wolontariuszy ŚDM Campusu Jelenia Góra
fot. ks. Robert Bielawski Centrum Światowych Dni Młodzieży Diecezji Legnickiej z biurem rejonowym w Jeleniej Górze zaprasza młodzież, studentów oraz osoby dorosłe, które chciałyby włączyć się w wolontariat podczas organizacji Światowych Dni Młodzieży.
istotne.pl spotkanie, śdm

A w sposób szczególny w tzw. dni w diecezji, które będą odbywały się 5 dni przed rozpoczęciem Wydarzeń Centralnych w Krakowie.

Jak wspomina ks. Robert Bielawski, koordynator ŚDM w Jeleniej Górze:

Każda osoba, która chciałaby pomóc i podzielić się swoimi umiejętnościami i talentami, jest mile widziana. Chcemy przyjąć młodzież z całego świata w liczbie ok. 2 tys. osób najlepiej, jak potrafimy. By to zrobić, postaramy się wspólnie działać na różnych polach w kwestiach organizacyjnych.

12 września (sobota) w parafii Matki Bożej Miłosierdzia (ul. PCK 23) odbędzie się I Spotkanie Wolontariuszy ŚDM Campusu Jelenia Góra. – Chcemy zapoznać wszystkich z ramowym planem tych dni, jakie młodzież przeżyje w naszym mieście; potem nastąpi spotkanie w diakoniach, sekcjach, w których każdy będzie mógł się odnaleźć i spełnić. Mamy nadzieję, że wiele osób pojawi się na tym spotkaniu, by mieć świadomość, jak ogromne przedsięwzięcie czeka nas jako gospodarzy – mówi Monika Petelska, wolontariuszka odpowiedzialna za logistykę podczas ŚDM w Jeleniej Górze.

Kto może odnaleźć się wśród wolontariatu ŚDM? Na pewno potrzebujemy osób posiadających talenty muzyczne: śpiewających, grających; tych, którzy będę tłumaczami najważniejszych wydarzeń; osób zainteresowanych mediami: filmowaniem, fotografowaniem, pisaniem tekstów, obsługą stron i portali społecznościowych; lektorów i ministrantów; osób do pierwszej pomocy, recepcji i wiele innych.

Program oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie Centrum ŚDM Diecezji Legnickiej: www.domusmariae.pl.

ks. Robert Bielawski/ii