Ostatni weekend wakacji: 220 mandatów i 4 pijanych kierowców

Ostatni weekend wakacji: 220 mandatów i 4 pijanych kierowców
fot. Krzysztof Gwizdała Tegoroczne wakacje dobiegają końca. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg jeleniogórscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne.
istotne.pl policja, akcja, mandat

Celem tych działań było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach zaplanowali powrót z wakacji. W tym czasie na naszych drogach doszło do 5 zdarzeń, w tym 1 wypadku. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami, a łącznie ukarali mandatami 220 kierowców za rożne wykroczenia.

Od 28 do 30 sierpnia br. na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. W tych dniach doszło do 4 kolizji, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył.

Ponadto w Jeleniej Górze doszło do 1 wypadku. Do tego zdarzenia doszło 30 sierpnia br., około godziny 14.50, na ul. Krakowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59-letni kierujący pojazdem marki Chrysler Voyager potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych i rowerzystów 27-letnią rowerzystkę. Poszkodowana została hospitalizowana. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

W tych dniach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami, dwóch kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami; ukarali mandatami 220 kierowców za różne wykroczenia drogowe, w tym za nadmierną prędkość, rozmowę przez telefon komórkowy w czasie jazdy, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz za niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy.

Policjanci zatrzymali również 29 dowodów rejestracyjnych za różne usterki i brak badań technicznych.

KMP Jelenia Góra/ii