„Bezpieczna w swoim mieście” – zajęcia praktyczne

„Bezpieczna w swoim mieście” – zajęcia praktyczne
fot. KMP Jelenia Góra Już od 12 października br. trwają zajęcia praktyczne w sali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Jeleniej Górze, a wszystko to w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”, realizowanego przez jeleniogórską policję.
istotne.pl policja, akcja, samoobrona

Na zajęcia organizacyjne, które odbyły się 7 października br. w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, zgłosiło się ponad 60 pań zainteresowanych uczestnictwem w kursie samoobrony.

Oprócz zajęć z instruktorami, podczas których uczestniczki ćwiczą podstawowe techniki samoobrony, odbędą się zajęcia z psychologiem oraz specjalistą ds. prewencji kryminalnej z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zajęcia dotyczą psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły. Po raz drugi w zajęciach z paniami udział weźmie również prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub, w razie potrzeby odparcia, bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

KMP Jelenia Góra/ii