16-latek wyrwał 95-letniej kobiecie płócienną torbę. Wpadł w ręce policji

16-latek wyrwał 95-letniej kobiecie płócienną torbę. Wpadł w ręce policji
fot. Krzysztof Gwizdała Policjanci zatrzymali nastolatka, który podejrzany jest o kradzież płóciennej torby na tzw. wyrwę.
istotne.pl policja

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 16-latka podejrzanego o kradzież. Nastolatek 9 października br., około godziny 6.10, mijając się z 95-letnią kobietą, z zaskoczenia wyrwał jej płócienną torbę. Jego łupem padło 90 zł, dokumenty, karta do bankomatu oraz różaniec.

Kobieta natychmiast zgłosiła się w komisariacie i powiadomiła o przestępstwie. Podała rysopis, na podstawie którego policjanci wytypowali nieletniego podejrzewanego o ten czyn.

Funkcjonariusze wiedzieli, że chłopak najchętniej czas spędza w punktach gier hazardowych. 20 minut po przestępstwie zatrzymali go w jednym z nich, nieopodal miejsca zdarzenia. Grał na automatach.

Chłopak na początku kręcił, nie przyznawał się do kradzieży, ale kiedy pokrzywdzona go rozpoznała, wskazał miejsce, w którym ukrył łup. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione rzeczy oraz 40 zł. Pozostałą kwotę nastolatek zdążył przegrać na automatach.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

KMP Jelenia Góra/ii