Plebiscyt Sąsiedzki w Pasażu Tesco: przyjdź i pomóż wybrać zwycięską organizację

Plebiscyt Sąsiedzki w Pasażu Tesco: przyjdź i pomóż wybrać zwycięską organizację
fot. Pasaż Tesco Już w niedzielę możesz wybrać organizację, która otrzyma grant na projekt dla Ciebie i Twojego otoczenia!
istotne.pl pasaż tesco

Już 18 października br. w Pasażu Tesco przy alei Jana Pawła II w Jeleniej Górze odbędzie się głosowanie w ramach programu grantowego „Plebiscyt Sąsiedzki”, skierowanego do organizacji społecznych działających na terenie Jeleniej Góry. Przyjdź i pomóż wybrać zwycięzcę, który otrzyma dofinansowanie na projekt w Twojej okolicy!

Spośród zgłoszeń do programu grantowego „Plebiscyt Sąsiedzki” jury właśnie wybrało 2 projekty, które zostaną poddane otwartemu głosowaniu. Wydarzenie odbędzie się już 18 października w godzinach 12:00-18:00, w Pasażu Tesco przy alei Jana Pawła II w Jeleniej Górze.

W Wielkim Głosowaniu wezmą udział: Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” oraz Fundacja Wspierania Młodych Artystów i Inicjatyw Kulturalnych „Bliżej Gwiazd”. Pierwsza organizacja zgłosiła projekt pt. „Warsztaty rękodzielnicze”, który ma na celu wspólne zaangażowanie w kultywowanie tradycji pokoleniowych. W ramach grantu zostaną zorganizowane warsztaty rękodzielnicze dla niepełnosprawnych dzieci i ich opiekunów, młodzieży szkolnej oraz seniorów. Każdy z uczestników wykona własnoręcznie stroik lub ozdobę, którą zabierze ze sobą na święta Bożego Narodzenia.

Z kolei drugi finalista zgłosił projekt o tytule „Muzykoterapia w Domu Dziecka”, którego celem jest aktywizacja dzieci z Domu Dziecka, które są wykluczone z pełnego życia społecznego i kulturalnego. W ramach grantu fundacja przeprowadzi zajęcia z muzykoterapii, zorganizuje wycieczkę integracyjną oraz występ dzieci z Akademii Młodych Artystów.

Program grantowy „Plebiscyt Sąsiedzki” jest częścią akcji „Poznaj bliskiego sąsiada”, skierowanej do lokalnych społeczności oraz klientów Pasaży Tesco. Jego celem jest wsparcie realizacji projektów, które wpłyną na rozwój lokalnych społeczności i posłużą ich dobru. Do plebiscytu mogły zgłaszać się m.in. stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne czy placówki wychowawczo-edukacyjne.

Głos będzie mógł oddać każdy, kto pojawi się w Pasażu Tesco! Ponadto klienci, którzy okażą przy głosowaniu paragon, zwiększą szansę na wygraną swojego faworyta. Każdy głos z dowodem zakupu będzie liczony podwójnie.

Podczas wydarzenia laureaci zaprezentują swój projekt oraz przedstawią, w jaki sposób wesprze on lokalną społeczność. Głosowaniu będą towarzyszyć gry i zabawy, animacje oraz liczne promocje i oferty specjalne, przygotowane przez sklepy i punkty usługowe w Pasażu Tesco. Organizacja, która otrzyma większą ilość głosów zdobędzie dofinansowanie w wysokości 2 000 zł!

Oficjalne wyniki głosowania zostaną podane po zakończeniu wydarzeń we wszystkich lokalizacjach, czyli 27.11.2015, na stronie www.pasaztesco.pl.

Pasaż Tesco/ii