Rozbój w autobusie. Nastraszyli nożem pokrzywdzonego, a potem go okradli

Rozbój w autobusie. Nastraszyli nożem pokrzywdzonego, a potem go okradli
fot. freeimages.com (Andrew Martin) Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
istotne.pl policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn (w wieku 19 i 22 lat), podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca br. w jednym z autobusów komunikacji miejskiej. Pokrzywdzony wieczorem postanowił towarzyszyć swojej dziewczynie w drodze do domu. Kiedy kobieta opuściła autobus, agresorzy zaczęli zaczepiać pokrzywdzonego, śmiali się z niego, a na koniec jeden z nich zastraszył go nożem i zażądał wydania telefonu komórkowego. Mężczyzna, obawiając się o własne życie i zdrowie, oddał komórkę. Napastnicy uciekli.

Pokrzywdzony o napadzie powiadomił policję, podał również rysopisy agresorów. Jeden z nich został zatrzymany już następnego dnia. Okazało się, że był on poszukiwany – miał odbyć prawie dwuletnią karę więzienia za inne przestępstwa.

Drugi z napastników, 19-latek, od momentu przestępstwa ukrywał się przed policją; zmieniał miejsca zamieszkania. Wreszcie wyszło na jaw, że jest w innym mieście. Tam też został zatrzymany.

Obaj agresorzy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 15 lat odsiadki.

KMP Jelenia Góra/ii