Jubileusz jednego z najmniejszych teatrów w Polsce

Jubileusz jednego z najmniejszych teatrów w Polsce
fot. freeimages.com (jayofboy) Jubileusz swojego 20-lecia obchodził będzie w październiku jeden z najmniejszych teatrów w Polsce – jeleniogórski Teatr Maska.
istotne.pl jubileusz

Honorata Magdeczko-Capote, Ryszard Wojnarowski, Paweł Sikora i Krzysztof Rogacewicz będą mogli podsumować m.in. swoje imponujące osiągnięcia edukacyjne. To właśnie Teatr Maska swego czasu przekonywał efektownymi spektaklami młodzież szkolną do zainteresowania się sztuką kolejnych epok – oświecenia, renesansu, baroku…

Nie obyło się bez zabawnych incydentów, m.in. w trakcie spektaklu dotyczącego właśnie renesansu i twórczości Leonardo da Vinci, a prezentowanego w zamkniętym dziś klubie Gencjana Honorata Magdeczko, chcąc sprowokować widownię do współuczestnictwa w spektaklu, podpowiadała: – Leonardo… Leonardo…, proszę podpowiedzieć mi nazwisko, bo zapomniałam… – Di Caprio! – ryknęła sala jednym głosem, bo właśnie na ekranach kin pojawił się „Titanic”, więc da Vinci nie miał szans w rywalizacji.

Ale w październiku 2015 r. spektaklem uświetniającym jubileusz będzie „Kontrabasista” w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza w siedzibie ODK na Zabobrzu, które „od zawsze” było dobrą przystanią dla Teatru Maska.

Do tematu wrócimy.

UM Jelenia Góra/ii