Bezpieczna w swoim mieście – zaproszenie do udziału w kolejnej edycji kursu

Bezpieczna w swoim mieście – zaproszenie do udziału w kolejnej edycji kursu
fot. freeimages.com (penywise) Jeleniogórska policja, IPA Region Jelenia Góra i prezydent Miasta Jeleniej Góry zapraszają wszystkie kobiety w wieku od 16 lat, zainteresowane uczestnictwem w kursie samoobrony, na spotkanie organizacyjne.
istotne.pl policja, samoobrona

Odbędzie się ono 7 października o godzinie 16.30 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43. Panie zainteresowane udziałem w kursie będą mogły zapisać się na spotkaniu organizacyjnym. Udział w nim jest bezpłatny.

Policjanci jeleniogórscy informują, że od 12 października 2015 roku rusza kolejna edycja programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście”, czyli kurs samoobrony dla kobiet. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa własnego kobiet w naszym mieście. Patronat honorowy nad programem objął prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Uczestniczki w wieku 16 lat muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w kursie.

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub, w razie potrzeby, odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Specjalistyczne zajęcia są w stanie przygotować praktycznie każdego człowieka do odparcia agresywnego ataku.

Zajęcia te mają na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczestniczek kursu, nauczenie się prostych i niezawodnych technik walki wręcz, a także podniesienie świadomości prawnej w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich.

Przewidziane są wykłady i zajęcia samoobrony, które prowadził będzie instruktor walki wręcz, prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, a także wykłady i ćwiczenia, które prowadzić będzie psycholog. W zajęciach udział weźmie również udział prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i środy w sali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Jeleniej Górze. Zaplanowano łącznie 10 spotkań po 90 minut.

Wszystkie Panie zainteresowane udziałem w kursie zapraszamy na 7 października br. na spotkanie organizacyjne.

KMP Jelenia Góra/ii