Piknik pod Chojnikiem za nami

Piknik pod Chojnikiem za nami
fot. KMP Jelenia Góra Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie odbył się doroczny Piknik pod Chojnikiem.
istotne.pl policja, piknik

W tym roku, w ramach współpracy Komendy Miejskiej Policji i Karkonoskiego Parku Narodowego, do udziału w Pikniku i specjalnie zaplanowanej wycieczce edukacyjno-prewencyjno-przyrodniczej na zamek Chojnik zaproszono dzieci z jeleniogórskich placówek opiekuńczo-wychowawczych wraz z opiekunami.

Po raz pierwszy dzieci i ich opiekunowie uczestniczyli w innowacyjnej wycieczce edukacyjno-przyrodniczo-prewencyjnej na Chojnik, którą poprowadzili pracownicy KPN oraz jeleniogórscy policjanci. Wycieczkę połączono z elementami edukacyjnymi dot. zagrożeń i sposobów ich unikania, w tym zasad bezpieczeństwa w górach. Równolegle dzieci miały niecodzienną okazję porozmawiania z pracownikami Parku na niezwykle interesujące ich tematy przyrodnicze.

W trakcie wędrówki na dzieci czekała też moc przyrodniczych i edukacyjnych atrakcji. Wśród nich: konkursy ekologiczne, warsztaty plastyczne, wystawy. Były też zmagania sportowe – dzieci i dorośli mogli sprawdzić swoją formę oraz rywalizować ze sobą w miłej atmosferze, np. podczas przeciągania liny.

Na pożegnanie dzieci otrzymały między innymi przygotowane przez siebie sadzonki kosodrzewiny, które mogły zabrać do domu.

KMP Jelenia Góra/ii